Odchylenia w wynikach krwi w ciąży

Witam, mam pytanie . Czy to normalne , że w ciąży już drugi miesiąc z rzędu mam odchylenia w wynikach krwi? chodzi o podwyższoną ilość leukocytów oraz neutrocytów oraz obniżony poziom limfocytów? Jestem tym zaniepokojona tym bardziej , że przy powtórzonych po miesiącu badaniach wyniki zbytnio się nie zmieniły.

Piotr Pilarski

W ciąży mogą być podwyższone leukocyty. Nie jest to powód do obaw.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

W ciąży może nastąpić wzrost ilości leukocytów. Bez podania dokładnych ilości i norm obowiązujących w danym laboratorium nie można dokładniej się wypowiedzieć. Proponuję udać się do lekarza prowadzącego ciąże i kierować się jego zaleceniami.