Odchylenia w wyniku morfologii krwi

Witam, Ponownie zadaję pytanie z powodu niewyświetlenia całej treści do lekarza: Mam 27 lat, oto wyniki z morfologii wykazujące nieznaczne odchylenia: - MCV 75,6 fl (82,0 – 103,0) - MCH 24,0 pg ( 27 – 34) - PLT 430 ( 125 – 400) - PCT 0,45 % (0,17 – 0,35) - MONO

Dzień dobry,

Niestety nie wyświetlił się cały wynik morfologii. Z uwagi na mikrocytozę proponowałbym oznaczenie stężenia żelaza we krwi, bo niskie MCV może wynikać z niedoboru żelaza. Warto również sprawdzić zapasy żelaza oznaczając ferrytynę. Jeśli Hgb jest obniżona, to dodatkowo warto oznaczyć transferynę celem pełniejszej diagnostyki niedokrwistości. Wymienione badania oznacza się pobierając krew żylną. Proszę skontaktować się z lekarzem, który zaleci dalsze postępowanie. Jest też niewielkiego stopnia nadpłytkowość, ale aby tutaj coś powiedzieć należałoby zebrać dokładny wywiad z Panią. Lekarz z pewnością to zrobi i zbada Panią. Pełna diagnostyka, to badanie , wywiad (podstawa diagnostyki) + w Pani przypadku badania laboratoryjne, ew. inne, które zaleci lekarz po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz