Odcinek szyjny kręgosłupa wykazuje zniesienie lordozy oraz obecność zmian zwyrodnieniowych

Witam.Mam 43 lata, dostałam taki opis RTG : Odcinek szyjny kręgosłupa wykazuje zniesienie lordozy oraz obecność zmian zwyrodnieniowych C5-C7 (otseo- i syndesmofitoza) o niewielkim stopniu zaawansowania. Szerokość tarcz międzykręgowych w normie. Dziękuję Beata

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na występowanie zmian o charakterze zwyrodnieniowym. Tego typu patologie mogą powodować w późniejszym okresie silnie wyrażone dolegliwości bólowe związane z uciskiem i oddziaływaniem na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. W tej sytuacji wskazana jest konsultacja z rehabilitantem.