Odcinkowe poszerzenie t. śledzionowej wielkości do 1,5 x 1,0cm z brzeżnymi zwapnieniami w ścianie

Z powodu duszności i suchego kaszlu lekarz zalecił TK klatki piersiowej, lekarz chorób płuc ocenił wynik , że jest bez zmian. Zaniepokoiło mnie zapis wyniku o tętniaku , lekarz powiedział , żeby tym się nie martwić. Odcinkowe poszerzenie t. śledzionowej wielkości do 1,5 x 1,0cm z brzeżnymi zwapnieniami w ścianie - obraz TK może odpowiadać zmianie o zmianie tętniaka. Czy faktycznie lekarz ma rację , żeby tym się nie martwić ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się na konsultacje do lekarza chirurga naczyniowego.