Odcinkowe wypuklenie jąder miażdżystych pod płytki graniczne trzonów L2-L5

Co oznacza ten wynik TK: Odcinkowe wypuklenie jąder miażdżystych pod płytki graniczne trzonów L2-L5.Znaczne zwężenie przestrzeni m/k L4/L5 z obniżeniem wysokości krążka z cechami jego degradacją, z obecnością gazu. Kręgozmyk tylny L4 z ześlizgiem na ok. 5mm.Na poziomie L2/L3 i L3/L4 okrężne uwypuklenie krążków m/k z modelowaniem worka oponowego.Na poziomie L4/L5 tylno-lewoboczna profuzja krążka m/k z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwowych.Cechy stenozy kanału kręgowego do wym.ap 8,7mm.

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię oraz kręgozmyk.
Postawienie diagnozy należy do lekarza prowadzącego.Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.