Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odciski na stopach

Witam mam problem ze stopami a dokładnie... Tam gdzie znajduje się staw śródstopno-paliczkowy i (kość) trzeszczki przy paluchu i tam gdzie jest ścięgno mięśnia odwodziciela palca małego i mięśnia zgnicza krótkiego palca małego, (z obydwu stron z boków nie od dołu). Od obcisłych butów tak przypuszczam, mam bardzo twardy naskórek coś ala odciski, że muszę ścierać go i wydaje mnie się, że mam małe haluksy. Poza tym mam płaskostopie. Jest jakaś rada głów. na te zgrubioną skórę jak pozbyć tego :(
ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Polecam wymoczyć nogi w ciepłej wodzie z mydłem, usunąć zrogowaciałą skórę, osuszyć i nawilżyć. Tą czynność warto powtarzać 2-3 razy w tygodniu. Ważne jest także dobranie odpowiedniego obuwia. Dodatkowo polecam konsultację z ortopedą w celu korekcji wadu stopy.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, jeśli wady stopy są stałe i masa ciała duża to usunięcie nie wystarczy na długo. Na zgrubienia proponuję: 1 Ac. salicylici 40,0 ! Vaselini ad 100,0 MDS punktowo na zmiany na noc 2. rombalsam urea 30 % na noc stosujemy naprzemiennie inny sposób to usunięcie elektrokoagulacją lub laserem co2. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy