Odczulanie - co to jest?

Mam alergię na pyłki traw i roślin. Dowiedziałem się, że można zwalczyć uciążliwe objawy alergii przez odczulanie. Na czym ono dokładnie polega?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Odczulanie polega na wytworzeniu tolerancji na dany alergen, poprzez stopniową ekspozycję na ten alergen w coraz większych dawkach.

Podjęcie odczulania ma sens jedynie wówczas, gdy mamy pewność, że dany alergen odpowiada za objawy, i jest jedynym lub najsilniejszym ich sprawcą.