Odczulanie na jad osy a alkohol

W dniu odczulania na jad osy przypada także ważne przyjęcie, czy będę mógł pić alkohol czy jest jakieś zagrożenie z tym związane?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przez 24 godziny po iniekcji należy unikać długotrwałej, gorącej kąpieli, sauny, dużych wysiłków fizycznych oraz wspomnianego alkoholu. Immunoterapia swoista jest leczeniem wymagającym ścisłej współpracy lekarza z pacjentem. Tylko takie postępowanie zagwarantuje skuteczność terapii oraz jej bezpieczeństwo.