Odczuwalny powiększony węzeł chłonny na szyi

niewiem czy to jest powiększony migdał czy węzeł wyczuwam po obu stronach węzły albo migdały tylko ze po lewej stronie mogę go przesuwać palcem nie boli on i jest przesuwanymi palcem co to moze byc albo już wpadam w panikę 2 miesiace temu skończyłam roczne leczenie interferonem na hcv badania krwi mam dobre alfa fetoproteina elektroforeza bialko calkowite ft4 tez ok jeszcze po leczeniu nie mogę dojść do siebie

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

interferon ma wiele działań niepożądanych np. zakażenia wirusowe które mogą się objawiać powiększeniem węzłów chłonnych. Samo wyczuwanie węzłów chłonnych nie musi być objawem choroby. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego aby określił czy są one patologicznie powiększone.

Pozdrawiam.