Odczuwam bóle krocza w 7 tygodniu ciąży: Czy zgłosić się z tym do lekarza?

Witam.
Jak już napisałam jestem w 7 tygodniu ciąży i odczuwam bóle krocza. Nie są one nie do wytrzymania ale powodują spory dyskomfort. Czytałam, że bóle występują ale w 8 - 9 miesiącu ciąży i wówczas jest to normalne. Jednak czy w moim przypadku także nie mam się czym martwić? Powinnam zgłosić się z tym do lekarza? Co może być powodem takiego stanu?
Pozdrawiam serdecznie mamarzena90.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie jest to często spotykany objaw na początku ciąży. Nie sądzę, by wiązał się on z zagrożeniem dla ciąży, raczej jest skutkiem przekrwienia tej okolicy ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w ciąży. Powinna Pani jednak udać się do ginekologa prowadzącego, aby ten mógł zbadać Panią i ocenić, czy nie ma Pani żadnych zmian patologicznych tej okolicy jak np. żylaki sromu.

Pozdrawiam serdecznie!