Odczuwanie bólu po ekstrakcji górnej piątki

Witam Państwa, trzy dni temu przeszłam dość skomplikowaną ekstrakcję zęba (górnej 5), do dzisiaj odczuwam ból. Nie jest on tak intensywny jak po zejściu znieczulenia miejscowego, jednak wciąż dość uciążliwy. Z tego co mówił lekarz, był tam stan zapalny jednak po zabiegu nie dostałam żadnych antybiotyków. Czy powinnam zgłosić się ponownie do stomatologa, czy jest to naturalna reakcja organizmu?

Witam. Jeżeli lekarz nie zalecił antybiotyku po ekstrakcji zęba, to widocznie nie widział takiej potrzeby-antybiotyk nie jest standardowym postępowaniem po każdej ekstrakcji. Jeżeli dolegliwości bólowe są uciążliwe, zalecałabym wizytę kontrolną u stomatologa. Ich przyczyna może być na przykład tzw. suchy zębodół, stomatolog wdroży wówczas odpowiednie postępowanie, które przyczyni się do zmniejszenia dolegliwości.