Odczuwanie bólu po leczeniu zęba i wypełnianiu ubytku

1,5 miesiaca temu miałam leczonego zęba, dolną 7. Byl tam dosyc spory ubytek. Kilka godzin po wizycie u stomatologa zauwazylam ze jak nacisne gornym zebem na ten wyleczony to odczuwam bol. Nie jest to ogromny bol. Podczas jedzenie nie czuje tego bolu tylko wlasnie gdy nacisne tym gornym zebem na niego to boli. Co moze byc nie tak? Zle zostal wyleczony i czeka mnie leczenie kanalowe czy takie rzeczy sie zdarzaja? Minelo juz 1,5 miesiaca i nadal jest tak samo wiec cos jest nie tak

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

koniecznie proszę udać się do lekarza który wykonał to wypełnienie i powiedzieć mu co się dzieje - może wystarczy zwykłą korekta zgryzowa, co do leczenia kanałowego zależy to bardziej od rozległości ubytku - jeśli był duży i głęboki to nie można tego wykluczyć, jednak przy zapaleniu miazgi objawy są inne niż te które Pani podaje - po założeniu wypełnienia kompozytowego zdarza się nadwrażliwość która w skrajnych przypadkach utrzymuje się do 2 lat
pozdrawiam\
lek.,lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani udać się do lekarza przeprowadzającego zabieg. Konieczna może okazać się korekta wypełnienia ( może jest zbyt wysokie wypełnienie ) lub jego wymiana ( czasem występuje nadwrażliwość na zastosowany materiał kompozytowy ), ewentualnie zdjęcie RTG - jeśli ubytek był głęboki, może okazać się, że leczenie kanałowe będzie nieuniknione.