Odczuwanie bólu po założeniu plomby a oznaka leczenia kanałowego

Ból zęba .Pod czas leczenia zęba stomatolog zastosował opatrunek i wymienił go po 3 miesiącach. Bo założeniu plomby zacząłem odczuwać ból podczas jedzenia twardych rzeczy i gorących lub bardzo zimnych rzeczy. Przed założeniem plomby nie było takich dolegliwości. Ból jest delikatny i szybko przechodzi. Czy jest to oznaka ,że ząb jest do leczenia kanałowego? Dentysta wspominał ,że ubytek jest spory.

Aleksander Ropielewski

Mogą to być objawy występujące o niedawno założonej plombie i podrażnieniu miejscowym tkanek. Niestety nie można wykluczyć, że jest to oznaka konieczności leczenia endodontycznego.