Odczuwanie bólu przy leczeniu ortodontycznym

Witam, jestem w trakcie leczenia ortodontycznego, założyłam 4 dni temu dolny łuk, w zębie 45 odczuwam ból na nacisk, przy czym w innych ustąpił. Przy górnym łuku też jeden ząb dawał mi tak znać, ale wszystko skończyło się bez problemu, ból ustąpił. Czy mam się martwić o swoją miazgę czy to normalne, że niektóre zęby tak reagują?

Witam.
W zębie 45 ból też powinien ustępować, może to się stać nieco później. Dla różnych zębów m.in.w zależności od ich stanu i umiejscowienia może to być różny czas. Jeśli za kilka dni nie będzie lepiej proszę udać się do gabinetu, gdzie był zakładany aparat na badanie i konsultację.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/

Powinna Pani uzbroić się w cierpliwość i zgłosić do swojego ortodonty na wyznaczoną wizytę kontrolną. Wtedy należy lekarzowi opisać dolegliwości i zastosować się do zaleceń.

Ból po założeniu aparatu ortodontycznego jest kwestią indywidualną, niektórych pacjentów boli trochę, innych bardziej, jeszcze innych wcale. Ból może być obecny po każdej wizycie i świadczy on o postępie leczenia – oczywiście nie jest on wyznacznikiem tego, czy terapia wad zgryzu przynosi efekty, ale czasem to sygnalizuje właśnie w ten sposób. Przy korekcji działają siły, które mogą powodować ból, ale jest to raczej naturalny objaw i nie ma sensu się martwić. Jeśli bardzo doskwiera Pani ten problem, proszę się skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.