Odczuwanie ciążenia cewki moczowej i hematuria

Staramy się z narzeczonym o dziecko ( regularne cykle 28dn., stosuję testy LH), współżyliśmy przed i podczas dni płodnych z odstępem 2-3 dni. Pod koniec owulacji jednego dnia zaczęłam odczuwać "ciążenie" cewki moczowej, lekkie parcie, a po oddaniu moczu zauważyłam kilka kropel znacznie rozwodnionej krwi - co może być tego przyczyną ? Czy brać pod uwagę tylko choroby związane z układem moczowym czy może być to związane z ewentualnym zapłodnieniem ? Dodam, że objawy te ustały około połowy dnia.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania ciężko powiedzieć konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego i wykluczenie przyczyn krwawienia z dróg rodnych. Wtedy będzie można określić czy krew pojawia się z dróg moczowych, czy z dróg rodnych, czy też może być z obu układów. Proponuję udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić dalsze odpowiednie postępowanie. Inną możliwością jest krwawienie implantacyjne.