Odczuwanie dyskomfortu w żołądku i uczucie przepełnienia

Od kilku dni odczuwam dziwny dyskomfort w żołądku. Praktycznie nic nie jem(a jeśli już jem to są to lekko strawne rzeczy typu rosół, ciepła herbata, jogurt, kanapka z masłem) a ciągle mam uczucie przepełnionego żołądka, tak jakbym przed chwilą zjadła połowę lodówki. Czasem towarzyszy temu ból głowy oraz ogólne złe samopoczucie. Ten stan trwa już 5dni bez poprawy, straciłam 2kg. Stosowałam krople żołądkowe, ciepłą herbatę i po tym odczuwam chwilową ulgę, po każdym MAŁYM posiłku znowu jest to samo

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Może Pani wypróbować delikatne leki takie jak Espumisan, Ulgix, herbatkę rumiankową, przegotowaną wodę pitą przez cały dzień oraz napar z siemienia lnianego. Zalecałabym kilka małych posiłków (np. 4-5), ważne aby nie kłaść się tuż po jedzeniu. Po ok 60-90 minutach można przyjąć pozycję pochyloną (ręce podpierają ścianę, tułów równolegle do podłogi) - odciąża przewód pokarmowy. Jeśli objawy będą nadal się utrzymywać radziłabym, aby skonsultować to z lekarzem. Pozdrawiam

Witam Panią,

Nie może Pani tak mało jadać. Proszę sięgać po 5 małych posiłków dziennie w odstępach około 3h. Jeżeli objawy nie ustąpią nalezy skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk