Odczuwanie lęku a kołatanie serca

witam , pod koniec zeszłego roku zaczęłam odczuwać lęk , doszły do tego kołatania serca ,dołączyły dretwienia , pogorszenie wzroku , mrowienia na twarzy i nie tylko i inne objawy somatyczne , była u wielu lekarzy którzy kolejno zlecali badania ... morfologia , crop, ob w normie , holter , poziom cukru w normie , badanie neurologiczne bez odchyleń , rezonans głowy z kontrastem bez żadnych zmian , dno oka tez ok , w końcu diagnoza nerwica lekowa. boje sie o sm , czy mam się czym martwić ? pozdraw

martwienie zawsze pogarsza samopoczucie i zwieksza lek.nalezy to sprawdzic i leczyc+terapia nerwicy.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zaproponować odpowiednie postępowanie (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: w Poradni Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
jeśli lekarz, po konsultacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy chorobę somatyczną, wówczas należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpocząć leczenie nerwicy. Główną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia, proszę skontaktować się z psychoterapeutą w swoim mieście i umówić się na spotkanie. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam