Odczuwanie napięcia brzucha w sytuacjach stresowych

Witam. Moj problem polega na tym iz non stop odczuwam napiecie brzucha,czym bardziej stresowa sytuacja tym napiecie jest wieksze, tak jakby stres kumulowal sie w tej czesci ciala. Jak mozna temu zaradzic? Co robic zeby stres nie objawial sie w postaci somatycznej. Dziekuje

Najlepiej będzie zrewidować swoje metody radzenia sobie ze stresem. Dobrze by było na przykład skonsultować się z psychologiem, który po poznaniu Pani stylu życia najlepiej dopasuje techniki radzenia sobie i kontroli emocji (nie proponuję tutaj terapii - choć być może i taka by się przydała - lecz krótką konsultację). Na tę chwilę mogę polecić spróbowanie treningu relaksacji Jacobsona - nagrania dostępne są w Internecie. Relaksacja ta nastawiona jest na aktywne spinanie i rozluźnianie mięśni (a to w Pani wypadku będzie dość dobre ćwiczenie pozwalające odetchnąć od stresu). Pozdrawiam.