Odczuwanie ogólnego lęku, kłucie w klatce piersiowej i uczucie rozbicia

Witam, od 2 dni odczuwam ogólny lęk. Towarzyszy temu kłucie w klatce piersiowej, dziwne uczucie na wysokości między klatką piersiową a żołądkiem, obawa o serce i ogólnie mam uczucie rozbicia. Wszystko zaczęło się od tego, że nie mogłem zasnąć. Wtedy zacząłem nasluchiwac swojego serca, i tylko nakrecałem swój lęk. W dodatku nikt w rodzinie mnie nie rozumie i nie chce pomóc. Do kogo powinienem się udać - do kardiologa? Jeśli nic z sercem nie jest może lęk też ustąpi. Czy do psychiatry?

Najprawdopodobniej objawy maja podłoże emocjonalne. Jednak prze zdiagnozowaniem nerwicy lękowej, warto wykluczyć inne zaburzenia- w tym kardiologiczne. Jeśli lekarz wykluczy somatyczne przyczyny trudności, należy się zwrócić do psychiatry i psychologa.

Dzień dobry!
Lekarz kardiolog, rodzinny pomogą sprawdzić, czy wszystko ok od strony somatycznej. Dalej - psychiatra, który stawia diagnozę. W leczeniu nerwicy najskuteczniejsza jest psychoterapia.
Niestety, paniczny lęk dla osób, które nigdy tego nie przeżyły jest czymś niezrozumiałym/wymyślonym. Stąd niska chęć pomocy.
Powodzenia!