Odczuwanie pragnienia po wypiciu wody z cytryną

dzień dobry. po wypiciu szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny odczuwam pragnienie. chciałbym dowiedzieć się czy woda z cytryną podobnie jak herbata lekko odwadniają

Szanowny Panie,

woda z cytryną bardzo dobrze nawadnia organizm i wpływa na przyspieszenie metabolizmu oraz świetnie smakuje. Szczególnie polecam moim pacjentom wypicie szklanki ciepłej wody z cytryną od razu po przebudzeniu. Jednakże, przy spożywaniu każdej wody, należy pamiętać o tym, aby pić ją powoli, małymi łykami. Zapewni to odpowiednie nawodnienie komórek organizmu. Odwrotna sytuacja, czyli szybkie picie dużych ilości wody, może doprowadzić do tego, że obecne już w organizmie składniki mineralne mogą zostać wypłukane.

Pozdrawiam!
kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl