Odczuwanie stresu w relacjach z innymi

Witam, jestem osiemnastolatką. Mam wielu znajomych, ale mało przyjaciół. Wszystkie moje relacje kończą się na paru spotkaniach. Kiedyś byłam nieśmiała i zakompleksiona, teraz bez problemu podejdę do kogoś, zagadam, ale boli mnie, że zawsze gdy z kimś rozmawiam się stresuję, że za chwilę nie będę miała co powiedzieć i jak ktoś mnie odbierze. Przez to jestem spięta i ludzie to chyba widzą. Nie mam pojęcia co zrobić, żeby się rozluźnić. W końcu chcę wypaść jak najlepiej, a wychodzi... przeciwnie.

Dzień dobry,
skoro trudności utrzymują się od jakiegoś czasu to może warto zwrócić się po profesjonalną pomoc. Możliwe, że doświadcza pani czegoś, co nazywamy lękiem społecznym, choć oczywiście aby postawić diagnozę należy udać się do psychiatry lub psychoterapeuty. Osobiście polecam pani psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym, w której bardzo dobrze odnajdują się osoby z różnymi trudnościami o naturze lękowej czy nerwicowej.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl

Być może Pani samoocena, poczucie wartości czy pewności siebie nie są jeszcze stabilne? Zachęcam do spotkania i rozmowy z psychologiem! Pomoże wypracować te wartości, a tym samym zwiększyć satysfakcje z relacji interpersonalnych.