Odczuwanie zapachów, których nie ma a guzy w mózgu

Dobry wieczór czy odczuwanie zaoachow ktorych nie ma zawsze oznacza guza w mózgu?od jakiegos czasu szczególnie po intensywnie spędzonym dniu czuje dym tytoniowy:-( w internecie znalazlam informacje ze czesto jest to objaw guza:-( i strasznie sie przestraszyłam:-( wiem że do postawienia diagnozy potrzebne jest badanie.Chciałam udać sie do neurologa ale u nas już na ten rok nie rejestrują bo brak funduszy:-(a lekarz rodzinny bez żadnych badań kazał w pierwszej kolejności udać soę do psychiatry:-(

Zaburzenia węchu mogą być z różnych powodów jeśli do tego nie ma bólów głowy, zawrotów to nie należy z góry zakładać, że to jest guz trzeba poczekać na badania diagnostyczne, pozdrawiam.

Nie oznacza!!! Jeśli jest to jedyny objaw u Pani -proszę spokojnie czekać na wizytę u neurologa (ew.prywatnie wcześniej) , lub spróbować wizyty u psychiatry! zż

Proszę wykonać badanie EEG i z wynikiem udać się na konsultacje neurologiczną. Neurolog pewnie zleci to badanie w pierwszej kolejności.
Stwierdzenie, że jest to objaw guza jest mocno na wyrost. Może być ale najczęściej towarzyszą temu inne objawy.
Np: napadowe zaburzenia węchu mogą być napadem padaczkowym, i tak jest najczęściej, więc w tym kierunku powinna być skierowana diagnostyka, przynajmniej na początku.
I drobna uwaga! Diagnostyka przez internet nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza stawianie tak poważnych rozpoznań.
Rozpoznanie stawia się zawsze na podstawie objawów, zgłaszanych dolegliwości, wyniku badania przedmiotowego i ewentualnie wykonanych badań dodatkowych.