Odczyn popromienny w postaci zapalenia jelita i głębokich owrzodzeń odbytnicy po radio- i chemioterapii

Witam, mojej mamie podawano rok temu chemioterapię i radioterapię w związku z rakiem szyjki macicy - miała wycinaną macicę z przydatkami.Obecnie pojawił się problem zdiagnozowany przez onkologa jako odczyn popromienny w postaci zapalenia jelita i głębokich owrzodzeń odbytnicy z licznymi tkankami martwiczymi. Proszę powiedzieć, jak wygląda takie leczenie i czy te martwe tkanki można jeszcze jakoś uratować? Poza tym tomografia wykluczyła nowotwór, ale ukazała przetokę odbytniczo-pochwową.co to?

Przetoka to nieprawidłowe połączenie w tym przypadku między pochwą a odbytnicą , które powstało wskutek popromiennej martwicy ścian odbytnicy i pochwy. Leczenie jest b.trudne. Pacjentka powinna być pod stałą opieką ośrodka onkologicznego , w którym leczyła się dotychczas , zż