Odczynowo powiększone węzły na szyi

Witam. Od miesiaca mam powiekszone wezły na szyi(odczynowo), m.in.podżuchwowe do 2-2,5 cm, wyniki krwii są idealne, rtg klatki,tomograf brzucha z kontrastem,usg szyi,bez zmian jeden wezeł powiekszony od pół roku,od ponad pół roku,ciagly stan podgoraczkowy,czasem bóle zatok i czesto,zolta wydzielina w malych ilosciach,po antybiotyku brak poprawy,po dexavenie na kilka dni wezly poza tym polrocznym zeszly, problemy z zgaga i zoladkiem,proszę o pomoc,porade,bo ledwo zyje i nie wiem co dalej zrobić.

Odczynowe węzły chłonne dla onkologa oznaczają wykluczenie choroby nowotworowej i zakończenie diagnostyki. W Pani przypadku pozostaje stan zapalny, który się utrzymuje. Do wyjaśnienia. Panoramiczne zdjęcie zębów (ocena niewykrytych dotąd ognisk próchnicy, czy zapalenia przyzębia. Kontrola laryngologiczna, ocena przetrwałej infekcji, migdały, zatoki. Infekcja, jeżeli antybiotyk jest nieskuteczny, powinna zmusić do wykonania posiewu z antybiogramem. Podłoże alergiczne chyba nie do końca jest jedynym powodem. Laryngolog ma tu pełne pole do popisu.