Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odczynowo powiększone węzły na szyi

Witam. Od miesiaca mam powiekszone wezły na szyi(odczynowo), m.in.podżuchwowe do 2-2,5 cm, wyniki krwii są idealne, rtg klatki,tomograf brzucha z kontrastem,usg szyi,bez zmian jeden wezeł powiekszony od pół roku,od ponad pół roku,ciagly stan podgoraczkowy,czasem bóle zatok i czesto,zolta wydzielina w malych ilosciach,po antybiotyku brak poprawy,po dexavenie na kilka dni wezly poza tym polrocznym zeszly, problemy z zgaga i zoladkiem,proszę o pomoc,porade,bo ledwo zyje i nie wiem co dalej zrobić.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Odczynowe węzły chłonne dla onkologa oznaczają wykluczenie choroby nowotworowej i zakończenie diagnostyki. W Pani przypadku pozostaje stan zapalny, który się utrzymuje. Do wyjaśnienia. Panoramiczne zdjęcie zębów (ocena niewykrytych dotąd ognisk próchnicy, czy zapalenia przyzębia. Kontrola laryngologiczna, ocena przetrwałej infekcji, migdały, zatoki. Infekcja, jeżeli antybiotyk jest nieskuteczny, powinna zmusić do wykonania posiewu z antybiogramem. Podłoże alergiczne chyba nie do końca jest jedynym powodem. Laryngolog ma tu pełne pole do popisu.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Bez badania, dokładnego wywiadu i oceny wyników badan laboratoryjnych trudno przez internet dociec co panu dolega. Proponuję wizyte między innymi u lek chorób zakaźnych. d3med.pl Pozdrawiam.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy