Odczynowo zmienione węzły chłonne w pachwinie

witam. byłem dzis na usg jamy brzusznej, ponieważ po operacji przepukliny pachwinowej mam kujące bóle w pachwinie i drętwienia nogi (zdarzają się także bóle kręgosłupa w okolicach krzyża oraz utrata wagi) okazało się że wszystkie organy są w porządku ale lekarz zdjagnozował: pojedynczo odczynowo zmienione węzły chłonne w lewej pachwinie - największy o wym.5,8mm x 3,5mm. czy to groźne? bardzo proszę o odpowiedź...

Renata GrzechociĹska

Witam.
Powiększenie węzłów chłonnych należy diagnozować, u Pana są zminione zapalnie, może na skutek toczącej się infekcji, jednak niepokoi utrata wagi. Nie podał Pan w jakim czasie i jak dużo stracił Pan kilogramów, dlatego proszę udać się do internisty, który pokieruje dalszą diagnostyką i ewentualnym leczeniem.
Pozdrawiam