Oddanie nerki do przeszczepu

Czy jest możliwe oddanie nerki "w ciemno"? Powiedzmy, że taka wola moja, jestem w 100 % pewien. Problemem jest młody wiek (18 lat - 09.07.1995) oraz brak określonej grupy krwi. Teoretycznie i tak grupe krwi będę miał określoną w czasie najbliższego tygodnia, ponieważ planuje oddać krew. Będzie to grupa krwi B lub 0, miejmy jednak nadzieje, że to jednak będzie 0. Osobiście bez znaczenia jest dla mnie którą grupę krwi posiadam, ponieważ i tak pragnę zostać honorowym dawcą.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Oddanie narządu jest możliwe tylko w przypadku przeszczepów rodzinnych.
Poza tym wyjątkiem, oddawanie narządów za życia jest w Polsce zabronione (nie dotyczy krwi i szpiku kostnego).