Oddawanie kału do majtek u 20-miesięcznego dziecka

Jestem mamą 20 miesięcznej Oliwki.Moja córka woła siku ale rzadko woła że chce kupę.Owszem z siku też są wpadki. Zanim dolecę z nią do nocnika to nie raz zrobi w majtki.Ale problem jest z kupą robi ją tylko do majtek i chowa się.Dopiero woła jak już jest po wszystkim.Już nie raz wydarłam się za to na nią i dostała klapsa.Wiem że nie powinnam.Wcześniej za każdy sukces ją chwaliłam i biłam brawo.Ale teraz jak jest spowrotem problem czasami puszczają mi nerwy.Ale chwalę ją zawsze za siku.

przy treningu korzystania z toalety konieczna jest cierpliwość i konsekwencja, niestety zniecierpliwienie przynosi odwrotny efekt. Konieczne są pochwały, możecie zrobić wspólnie medale i przyznawać je za każdy sukces, pomocne mogą być bajeczki o korzystaniu z nocnika. Pozdrawiam