Oddawanie krwi po ekstrakcji zęba

Witam,chciałam zapytać dlaczego po wyrwaniu zęba można oddawać krew po 7 dniach a wyrwaniu z założeniem szwów już po pół roku.Na początku marca miałam wyrwana osemke z założeniem szwów,rozumiem że mnie to dyskwalifikuje jako dawce?

Witam serdecznie,
Wszystko jest zależne od danego centrum krwiodawstwa. Zabiegi z szyciem są zazwyczaj traktowane jako zabiegi "większe", dlatego część centrów ze względu na ryzyko zakażenia się różnymi wirusami, każe odczekać większą ilość czasu. Jest to spowodowane tym, że po takim czasie jest możliwość wykrycia niektórych chorób w badaniach krwi.
Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z centrum krwiodastwa i wyjaśnić im sytuację, że to było tylko niewielkie szycie przy usunięciu zęba. Jedne centra krwiodawstwa zgodzą się na oddanie krwi, inne nie.