Oddawanie krwi po wyłuszczeniu torbieli jajnika

Witam. Czy po przebytym zabigu,wyluszczeniu obustronnych torbieli jajnika ciecie nad spojeniem lonowym. Zabieg byl pod koniec listopada,w tej chwili jest koniec marca,od zabiegu minal szmat czasu czy moge oddac krew. ? Ile krwi pobieraja kobiecie. ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Standardowo pobierane jest 450m ml krwi, zabieg operacyjny dyskwalifikuje Panią z możliwości oddawania krwi na 6 miesiecy.
Pozdrawiam