Oddawanie krwi przy zażywaniu leków na niską hemoglobinę

Miałem za niską hemoglobinę i lekarz przepisał Acidum Folicum Richter 15mg i Hemofer Prilongatum 105 mg. I po miesiącu mam sobie zrobić morfologię. Przed badaniem mam odstawić leki czy dalej normalnie przyjmować? A drugie pytanie to takie czy mogę oddać krew po ich przyjmowaniu czy trzeba odczekać jakiś okres? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leków nie trzeba będzie odstawić przed badaniem, oddawanie krwi w tym momencie jest niewskazane.