Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Oddawanie małej ilości moczu u 4-letniej córki

Witam. Moja 4-letnia córka skarży sie od tygodnia na oddawanie nalej ilości moczu mimo ze pije 1,5-2l płynów. Jej mocz wyglada ciemny żółty. Czasami ja piecze po skończeniu sikania. Oddaje mocz 3-4 razy dziennie w bardzo małej ilości. 4 miesiące temu miała robione TSH echo serca ekg i usg brzucha i morfologię i wyszło jej wszystko bardzo dobrze. Co jej moze być ? Proszę o podjerzenia i szybka odpowiedź.
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Możliwe, że wynika to z wysokich temperatur i utraty wody przez parowanie i pocenie. Aby to zweryfikować należy wykonać badania dodatkowe (morfologię krwi i badanie ogólne moczu w pierwszej kolejności). Objawy są mało specyficzne i mogą odpowiadać wielu jednostkom chorobowym.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety