Oddawanie stolca ze śluzem u 11-miesięczniaka

Witam, mój 11 miesięczny synek od kilku dni z oddaje stolec z niewielka ilością śluzu. Czytałam na internecie że może to oznaczać alergie czy to prawda? i czy to ma znaczenie tylko przy dużej ilości śluzu. Jakie kroki powinnam podjąć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmieniony stolec może być wynikiem alergii, infekcji czy innych nieprawidłowości w obrębie przewodu pokarmowego. Wskazana jest wizyta u lekarza pediatry.