Oddychanie przeponowe a lepsze trawienie

Usłyszałam kiedyś, że oddychanie przeponowe ułatwia trawienie? Nigdy nie korzystałam z pomocy dietetyka, dlatego postanowiłam tu napisać. Co pAństwo o tym sądzą?
KOBIETA ponad rok temu

Oddychanie przeponowe może pośrednio ułatwiać trawienie. Jeśli oddychamy płytko i nieregularnie to wtedy dostarczamy małe ilości tlenu, a tlen jest potrzebny do efektywnego spalania pokarmów. Warto codziennie poświęcić chociaż 15 minut na relaks i oddychanie przeponowe. Ogólnie polega na głębokim wdechu, podczas którego brzuch ma się unosić i potem powolny wydech ustami- brzuch wraca do pozycji wyjściowej. Zapewniamy sobie tym sposobem dokładne dotlenienie komórek ciała, lepszą pracę serca, odprężenie oraz za poprawę przemiany materii. Prawidłowe oddychanie powinno być tylko dodatkiem do zdrowego stylu życia polegającym na racjonalnym sposobie odżywiania oraz aktywności fizycznej.