Odejście partnerki po 1,5 roku związku

Witam.Żona odeszła dwa lata temu,w tym czasie poznałem kobietę 35 lat w,której się zakochałem,byliśmy ze sobą przez 1,5 roku po czym oznajmiła że odchodzi, bo nie może mieszkać już ze mną,jej uczucie osłabło i wróciła do rodziców. Przypuszczam, że problemem był brak mojego rozwodu,ale termin jest już wyznaczony.Wydaje mi się również,że główną przyczyną jej odejścia było nastawienie jej przeciwko mnie przez jej rodziców,są to starsi ludzie z którymi ona mocno jest związana.Proszę o pomoc co robić

Nie można powiedzieć, co spowodowało odejście Pana partnerki, jaki był powód wie tylko ona. Dlatego też nie nie da się powiedzieć, co mógłby zrobić Pan, żeby do Pana wróciła. To co natomiast może Pan zrobić dla siebie, to skorzystać z pomocy psychologa/ psychoterapeuty w dwóch kwestiach - poradzeniu sobie z odejściem partnerki (jeżeli czuje Pan, że takiej pomocy Pan potrzebuje) oraz zrozumieniu, co takiego się dzieje w Pana życiu, relacjach z kobietami, że po raz kolejny doświadczył Pan odejścia.

Witaj,
W takich sytuacjach najwłaściwsza byłaby pomoc terapeuty,przy pomocy którego przyjrzycie się Twoim relacjom z kobietami.Nie można przecież osoby 35-letniej tłumaczyć "przywiązaniem do rodziców",bo to jest raczej niedojrzałość.Być może jednak istnieją jakieś podobieństwa w pierwszym i drugim związku oraz przyczyny,dla których one się rozpadają.
I z tego powodu,byś nie powielał czegoś na przyszłość,polecam pomoc specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie