Oderwanie dolnego przyczepu od więzadła bocznego
W trakcie meczu prawe kolano uciekło mi na zewnątrz i było słychać strzelenie i ból. opuchlizna nie powstała ale co jakiś czas kolano uciekało w bok. zrobiłem usg i rtg kolana, usg kolana wykazało że dolny przyczep od więzadła bocznego jest oderwany, pani radiolog kazała mi zgłosić się do fizjoterapeuty. Co robić?

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
całkowite oderwanie więzadła pobocznego jest niezwykle rzadkie. Objawy niestabilności świadczą raczej o uszkodzeniu więzadła krzyżowego przedniego. Proponuje wykonanie rezonansu magnetycznego, najlepiej wysokopolowego, minimum 2,5 tesli, a następnie konsultację z lekarzem ortopedą.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek
chirurg ortopeda