Oderwanie przyczepu dalszego ścięgna prostownika

WITAM,miałem operacje kciuka a dokladnie oderwanie przyczepu dalszego scięgna prostownika.Bylo to we wrzesniu 2015r.Mialem wprowadzony drut do wewnatrz,po 9 tygodniach został usuniety i mimo 24 dni reh.dalej nie jestem w stanie go zgiąć.Teraz w styczniu bylem prywatnie zrobic rtg palca i wyszło ze się zrosł,Wrociłem do lekarza prowadzącego z zapytaniem co jest grane,odpowiedzial mi ze bedziemy musieli znowu operować!poluznic ściegno,bardzo prosze o pomoc o co w tym chodzi.Pozdrawiam,Marcin.

Szanowany Panie, po każdej interwencji operacyjnej może dojść do powikłań. Opisana przez Pana sytuacja ( ograniczenie ruchomości palca w zakresie zgięcia po operacyjnym leczeniu zerwanego ścięgna prostownika tego palca) jest powikłaniem zdarzającym się "stosunkowo często." Jeżeli postępowanie rehabilitacyjne jest nieskuteczne ( brak poprawy ruchomości stawu) należy rozważyć leczenie operacyjne. Proszę skontaktować się z operatorem i dokładnie omówić ten problem. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.