Odkładanie się tkanki tłuszczowej na ramionach i udach

Witam. Mam 21 lat około 64 kg wagi i 167cm wzrostu. Ale mam tak zwana oponke na brzuchu , tkankę tłuszczową na ramionach i udach. Chce się tego pozbyć Ale praca nie pozwala mi na ćwiczenia czy na pójście na siłownie. W dodatku nie odpowiednia dieta. Jak mogę dobrać sobie dietę żeby nie Kolidowalo mi to z praca i żeby zrzucić te nadmiary? Z góry dziękuję za pomoc.

Zależy jakie masz w pracy możliwości jedzenia posiłku - jeśli jest to jedzenie "w biegu" - zabieraj ze sobą na przykład jogurty niskosłodzone, maślankę, kefir, owoc.

Jeśli obiad też jesteś zmuszona zjeść w pracy - a masz możliwość - najlepszym rozwiązaniem byłoby przygotowanie jedzenia w domu i zabieranie do pracy w pojemniku.

Dużo zależy też od tego czy Twoja praca jest fizyczna czy siedząca.

Najlepiej byłoby udać się do dobrego dietetyka, który uwzględni Twoją pracę, godziny przerw, powrotu, możliwości przygotowywania posiłków i pod tym kątem ułoży dla Ciebie dietę. Będzie dużo łatwiej, mając taką rozpiskę pod siebie.

Szanowna Pani,
Powinna Pani spożywać energię na poziomie 1600-1700 kcal dziennie aby wytworzyć ujemny bilans energetyczny. Do tego: 5 posiłków dziennie co 3-4 godziny (również w trakcie pracy powinna Pani coś zjeść), wybierać produkty pełnoziarniste, spożywać dużą ilość warzyw (zwłaszcza surowych), zrezygnować ze słodyczy, pieczywa cukierniczego, fast-food'ów, tłustych potraw i produktów wysokoprzetworzonych (np. gotowych do spożycia po podgrzaniu). Proszę jednak zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną - to dodatkowo pomoże - mogą to być spacery czy szybsze marsze - np. piesze powroty z pacy do domu.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań