Odklejanie się płytki paznokci

witam Po zastosowaniu silnej odżywki do paznokci za czesto po odklejała się płytka pózniej miałam ropiejące zmiany na palcach z badań wynikało iż nie ma grzyba pod paznokciem ktore wygladaja juz lepiej a ze zmian ropnych wyszło że jest gronkowiec i paciorkowiec po stosowałam bedicort g, biseptol, flucinal zel kremy barierowe i tak juz od 1,5 roku zmiany na skórze ciągle wracaja prosze o poradę !!

Witam! W sytuacji gdy zmiany ropne mają tendencję do nawrotów warto wykonać posiew wraz z antybiogramem, który określi wrażliwość bakterii na antybiotyki i umożliwi wprowadzenie celowanego leczenia. Całość postępowania powinie koordynować dermatolog.