Odklejenie kosmówki w 9. tygodniu ciąży

Witam, kończę teraz 9tc. W zeszłym tygodniu stwierdzono u mnie odklejenie kosmówki na powierzchni 11x4 mm. Jestem na zwolnieniu na 2 tygodnie. Mam się oszczędzać, odpoczywać, leżeć i brać duphaston 2x dziennie. Czy to wystarczy, żeby w ciągu tych dwóch tygodni wszystko wróciło do normy? Czy odklejona kosmówka na takiej powierzchni, to coś strasznego? Pytam tutaj, gdyż zapomniałam zapytać lekarza a to moja pierwsza ciąża (byłam w szoku, że wysyła mnie na zwolnienie). Będę wdzięczna za odpowiedź.

Spotykane jest to dość często. Powiem szczerze: na postęp odklejania się kosmówki lub jego przyklejania nie ma wpływu; 1/ zwolnienie lekarskie i leżenie 2/ leki a w tym Duphaston. Po prostu należy spokojnie czekać i zwykle wszystko kończy się dobrze. Ale stosowanie progestagenów (czyli np. Duphastonu) ma działanie PLACEBO.