Odklejenie się łożyska a zagrożenie ciąży

Witam pierwsza moja ciąża zakończyła się cc z powodu odklejenia się łożyska podczas porodu sn.Nie wiadomo dlaczego się odkleiło dostałam silnego krwotoku . Na szczęście dziecko uratowali. obecnie jestem w ciąży 12 tydz czy istnieje ryzyko że łożysko może ponownie się odkleić przy porodzie bądź tez wcześniej? i czy ciąża powinna się zakończyć planowanym cc czy mogę rodzić naturalnie ?

Małgorzata Panek

Decyzję o przeciwwskazaniach do porodu siłami natury powinien podjąć ginekolog prowadzący ciążę, na podstawie badań, szczególnie tych w trzecim trymestrze ciąży. W związku z odklejeniem łożyska podczas poprzedniej ciąży, obecna ciążą wymaga nadzoru. Proszę zapytać o ewentualne wskazania do cięcia cesarskiego swojego ginekologa, podczas wizyt kontrolnych.
Pozdrawiam