Odklejona kosmówka

Witam!
Mam bardzo nurtujący problem. Jestem w 7 tyg ciąży, jest to moja 2 ciąża. W pierwszej miałam martwy płód:( Otóż we wtorek poszłam do lekarza, bo bardzo bolał mnie brzuch, krzyż i jajniki kluły na zmianę. Lekarz po zrobieniu usg stwierdził, że mam odklejoną kosmówkę:( Wypisał mi skierowanie do szpitala. Tam po zrobieniu dopochwowego usg lekarz napisał tak: "Uwidoczniono trzon ciężarnej macicy z pech. ciążowym z echem żywego zarodka. GS 19,5=6.1 tyg.CRL 5,0=6,2 tyg. Uwidoczniono pech. żółtkowy 4.1 mm ASP plus miarowe 107/min. W górnym biegunie kosmówki heterogenne pole dl.10,6 mm mogące odpowiadać krwiakowi pozakosmowkowemu. Przydatki bez zmian".

Nie mam żadnego krwawienia ani plamienia, biorę **** (lek podtrzymujący ciążę) 2 razy dziennie. Bardzo proszę o odpowiedź, czy jest to coś poważnego i czy donoszę ciążę!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie odpowiem Pani jednoznacznie na pytanie, czy donosi Pani ciążę. Mogę natomiast powiedzieć, że krwiaki pozakosmówkowe, wykryte w pierwszym trymestrze, są częstym zjawiskiem towarzyszącym wczesnej ciąży (występują nawet w 25% przypadków) i często ulegają z czasem wchłonięciu. Istnieje jednak zwiększone ryzyko poronienia.
Dobrym rokowniczo czynnikiem jest w Pani przypadku nieobecność krwawienia. Radzę oszczędzać się (nie dźwigać, nie przemęczać) i za kilka tygodni powtórzyć badanie USG.
Pozdrawiam serdecznie!