Odkrzsztuszanie wydzieliny od 3 miesięcy

Witam, od około 3 m-cy bez przerwy odkrztuszam wydzielinę - przeźroczystą, dość lepką. Kaszel dzienny, brak dodatkowych objawów jak gorączka. Jedynie lekka duszność po nawet krótkim biegu. Zdjęcie rtg czyste, bez zmian ogniskowych. Osłuchowo bez zmian. Skierowanie do pulmonologa. Ale dopiero za jakiś czas, więc stąd pytanie - co to może być? Alergia, astma(czy w jej przebiegu jest wydzielina?), coś poważniejszego? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Być może warto byłoby wykonać posiew wydzieliny