Odłamek metalowy w stopie a ból, pieczenie i mrowienie

Mąż ma liczne odłamki metalowe po wybuchu. Kiedyś kilka było usuniętych, gdy zaczęły dokuczać. Teraz jeden z nich w stopie nie pozwala chodzić. Drugi problem to od kilku miesięcy leczona skóra tej stopy przez wiele maści (nawet nimi poparzona). Nic nie pomaga, boli, piecze mrowi. Diabetolog (mąż jest cukrzykiem) twierdzi, że na 100% to nie stopa cukrzycowa, a inny lekarz podpowiada neuropatię cukrzycową. Co robić? Do kogo się zwrócić ?

Sprawa jest bardzo złożona i każdy z lekarzy może mieć trochę racji. Może warto pomyśleć o diagnostyce w szpitalu. Na poziomie poradni może być ciężko.

Proponuję zgłosić się do chirurga , wykonać rtg , które pokaże czy odłamek znajduje się daleko od miejsca występowania bólu i na jakiej głębokości-na stopie powinien być stosunkowo łatwy do usunięcia! zż