Odłamek przyrządu do czyszczenia kanałów w zębie

Na ostatniej wizycie u stomatologa pokazałem swoje zdjęcie pantomograficzne.Dowiedziałem się że w lewej górnej 6-stce prawdopodobnie przy leczeniu kanałowym pękł przyrząd do czyszczenia kanałów.Powiedział mi bym obserwował to bo może być konieczność usunięcia tego odłamku pod mikroskopem.Czy ten odłamek może mi w jakiś sposób zaszkodzić?Czy może wywoływać bóle głowy?Czy usunięcie jest normalnym zabiegiem nieskomplikowanym?Nie zdąrzyłem spytać stomatologa bo wyrwał mi 8-mkę i miałem nie otwierać

Witam!
Złamanie narzędzia w kanale,niestety, zdarza się... usunięcie go wskazane jest m.in. wtedy, jeśli na zdjęciu widać,że kanał jest nie wypełniony całkowicie lub wokół korzenia toczy się stan zapalny! Zabieg usuwania złamanego narzędzia jest zabiegiem raczej trudnym i długotrwałym,wymaga cierpliwości od pacjenta i lekarza! Jeżeli ząb nie sprawia żadnych problemów wystarczy go obserwować i np.co 2 lata robić kontrolne rtg!
Pozdrawiam.