Odleżyny po udarze niedokrwiennym

moja mama miała udar niedokrwienny jakis miesiąc temu zauważyłem że robi sie jej odleżyna na prawej piecie na nodze którą nie rusza nie wiem jak to wygłąda na plecach ponieważ jest podłączona do aparatury i nie chce przeszkadzac co moge na to poradzic?

Magdalena Mroczek

Witam, Można kupić specjalne podkładki pod pięty, które zapobiegają powstawaniu odleżyn. Jeśli odleżyna już się pojawiła to istotna jest odpowiednia jej pielęgnacja, ale o to zadbają prawdopodobnie pielęgniarki w szpitalu. Warto jest kupić materac przeciwodleżynowy, który zapobiegnie powstawaniu odleżyn na innych częściach ciała. Powstawaniu odleżyn zapobiega też częsta zmiana pozycji ciała.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Odleżyny to duży problem, ponieważ są siedliskiem zarazków oraz sprawiają pacjentowi ból. Należy zapewniać odpowiednią higienę tych miejsc, może Pani poprosić o pomoc pielęgniarki, warto również sprawdzić co dzieje się na plecach pacjenta. Dostępne są odpowiednie opatrunki na odleżyny a także materace przeciwodleżynowe.
Pozdrawiam