Odmawianie jeżdżenia w wózku i chodzenia na spacerach przez 20-miesięczne dziecko

Witam Co zrobić, gdy 20 miesięczne dziecko absolutnie odmawia jeżdżenia w wózku oraz chodzenia na swoich nóżkach na zewnątrz? Problemu nie ma w domu oraz w żłobku - bardzo chętnie chodzi, daje się prowadzić za rączkę. Na dworze zrobi parę kroczków i wyciąga rączki do góry, aby wziąć je na ręce. Do tego jest kategoryczny bunt wózkowy. Trwa to już drugi tydzień.... Jaka może być przyczyna? pozdrawiam

Jan ZajÄc

Witam. Myślę, że pytanie należałoby postawić w drugą stronę, tj. dlaczego dziecko chce spędzać czas spaceru na rękach u rodzica? Z wszystkich miejsc, w których mogłoby się znajdować, jest to miejsce niewątpliwie najbezpieczniejsze. Proszę spróbować spacerów w spokojnych, niezatłoczonych miejscach, w których dziecko nie miałoby powodu do odczuwania niepokoju.