Odmawianie posiłków przez 78-latkę z chorobą nowotworową

jak postąpić z mamą =78 lat- z chorobą nowotworową,która odmawia posiłkow ,leków,oraz mówi o sobie ,że już nie żyje? Jest po chemioterapi, która została przerwana gdyz już nie dawała rezultatu. Ma dobra pamieć,logicznie myśli ale zaczyna być agresywna.Doktor psychiatra nie stwierdziła choroby zaleciła lek KETREL 2 razy dziennie ale nie przyjmuje ani ołynów ani jedzenia . prosimy o pomoc

Dzień dobry,

Problem jest natury psychicznej - mama nie pogodziła się z chorobą.
Należy z nią porozmawiać i uświadomić że jak nie będzie jeść to będzie coraz słabsza, a proces chorobowy będzie się nasilał. W konsekwencji będzie musiała być karmiona sondą.
Konieczna jest wizyta u psychologa.

Nie napisała Pani informacji na jaki typ nowotworu mam cierpi, jak choroba jest zaawansowana.
Chemioterapia bardzo często jest przyczną braku apetytu, zaniku smaku - zwłaszcza u starszych osób.
Proszę zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na portalu opiekanadchorym.pl

Dzień Dobry,

Skoro Mama odmawia jedzenia, picia i zażywania leków, to jest możliwość odżywiania pozajelitowego, w warunkach szpitalnych.

Tylko, że..., być może dla Mamy ważniejsza byłaby obecność i wsparcie, które dałoby Mamie siłę, ulgę i nadzieję...

Życzę sił i dobrych decyzji,
Irena Mielnik-Madej