Odmawianie posiłków u 2,5-letniego dziecka

Moje dziecko 2,5 l przestało jeść. jedyne co chce to pić, przez cały dzień tylko picie, wode lekko zabarwioną sokiem malinowym i czasami sok marchwiowy. Czasem zdarzy się że ma okres tydzień lub dwa że coś je np ostatnio placek 3x24h i danio. do tego codziennie 1 lub 2 butelki mleka modyfik. na spaniu bo inaczej nie chce. Inni lekarze mówią że jest ok waga stoi 15 kg wzrost ok 98. Głodówce towarzyszy histeria i napadowy płacz. widzi jedzenie ucieka i płacze trwa to ok 6 m-cy.

Drogi Tato,

dzieci w tym wieku często niejedzeniem wywołują zainteresowanie rodzica. Niejedzenie bowiem związane jest z silnym reakcjami otoczenia, a dziecko od razu to wyczuwa. Radziłabym odczarować jedzenie i podawać dziecku tylko to, co jedzą rodzice (pod warunkiem, że jedzą zdrowo i lekko) i tylko wtedy kiedy rodzice jedzą.

Dziecko pokrzyczy, ale w końcu jak będzie głodne i nie będzie widziało wokół siebie sensacji "niejedzeniowej" zacznie normalnie jeść. :) Trzeba do tego jednak dużo cierpliwości i ojcowie radzą sobie z tym znacząco lepiej niż matki.

Sytuacja się zmienia jeśli dziecko zaczyna chudnąć, staje się osowiałe itd. Wówczas warto poradzić się pediatry.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
www.food-diet.pl