Odmiany anatomiczne w budowie i wzajemnych stosunkach jądra i najądrza

Mam pytanie odnośnie jądra i najądrza a dokładnie ich połączenia. Wszędzie czytam, że najądrze jest połączone z jądrem, tudzież do niego przylega. Czy najądrze na całej swojej długości (w każdym swoim odcinku) przylega do jądra czy tylko głowa? Bo u mnie jest mniej więcej tak jak na załączonym linku (http://www.iv.pl/images/57092816006639147538.jpg), tzn. mniej więcej w połowie jądra (być może to już jego ogon) najądrze bez problemu oddzielić można od jądra (bardziej w przypadku lewego jądra, chociaż prawe też) i dopiero po jakiś kawałku zagina się i idzie w nasieniowód. Nadmieniam, że miałem robione badanie nasienia i liczba plemników była w normie.

Są różne odmiany anatomiczne w budowie i wzajemnych stosunkach jądra i najądrza. Jednak najczęściej tak jak w Pana przypadku najądrze swoją głową bezpośrednio przylega do jądra i z nim jest związane. Reszta najądrza jest wola i wychodzi z niego przewód najądrza przechodzący w nasieniowód. Nic nieprawidłowego w takim bądź razie nie widzę w Pana budowie jądra czy najądrza. Proszę poczytać sobie na temat budowy najądrza na stronie: http://sal-pol.com.pl/?budowa-najadrza,1055 Na pewno wszystko jest w porządku skoro badanie nasienia wyszło prawidłowe. W razie wątpliwości trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem.