Odmowa picia mleka przez niemowlaka

Witam. Mój 5 miesięczny synek odmawia picia mleka. Od samego początku był karmiony mlekiem modyfikowany. Ze względu na alergie pil Bebilon Pepti. Do tej pory nie było problemu. Jak skończył 4 mięs nasz pediatra polecil rozszerzenie diety. Tak więc jemy zupki,owoce,pije soki,herbatki. Niestety jest problem z piciem mleka. Zamiast pić w większych porcjach,pije coraz mniejsze. Oczywiście próbowałam "przyglodzic",nie podając nic innego oprócz mleka,ale zupełnie się tym nie przejął.Nie jadl.Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Mleko jest podstawą żywienia dziecka w 1 rż., częściej występuje sytuacja odwrotna. A pokarmy stałe je chętnie w zalecanej ilości? Jak przybywa na masie? Może zmiana preparatu mleka pomoże? Sugeruje zgłosić ten problem lekarowi rodzinnemu, który zbada czy dziecko prawidłowo przybiera na masie.